Netesnost ovoja zgradbe

Gradbeni materiali so po večini vsi zrakopropustni, kar omogoča dobro toploto izolacijo, vendar ob pogoju, da le ti ostanejo suhi. Ob prehodu zraka skozi konstrukcijo, se zaradi različnih tlakov vodne pare na zunanji in notranji strani, ta ohlaja in prične izločati vlago. To največkrat opazimo, ko že doseže svoje skrajne meje, v obliki plesni, ki se pojavi na stenah in stropih.

V te namene vgrajujemo posebno zaščito, ki jo imenujemo parna zapora, katera prepreči, da bi vlaga iz prostora prodrla do izolacije, ki je na vlago najbolj občutljiva. Zaradi svoje funkcije in kemične sestave, je ta folija zelo občutljiva in se lahko poškoduje ter raztrga že ob manjšem neprofesionalnem ravnanju. To za uporabnika objekta pomeni, da bo para neomejeno prehajala skozi konstrukcijo, se na stikih različnih materialov kondenzirala in povzročila navlaženje osnovnega materiala in izolacije. IZOLACIJA ob prisotnosti vlage IZGUBI skorajda VSE SVOJE LASTNOSTI! Kar pomeni, da namesto da bi stavbo 'branila' pred toplotnimi izgubami in vdori vlage, se te izgube še povečujejo in hkrati narašča tudi območje navlaženosti.


Netesnost ovoja zgradbe 1
Netesnost ovoja zgradbe vpliva na pojav toplotnih mostov in toplotnih izgub.

Netesnost ovoja zgradbe 2
Netesnost ovoja zgradbe vpliva na pojav toplotnih mostov in toplotnih izgub.

Na posnetkih vidimo kako netesnost ovoja zgradbe vpliva na pojav toplotnih mostov in toplotnih izgub. Do rdečih mest na ovoju zgradbe ne bi smelo prihajati!

Naša spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje strani in vodenje statistike ogledov. Več si lahko preberete tukaj.
se ne strinjam
se strinjam